Gabinet stomatologiczny w Iławie | jak dobrze zadbać o zęby

uśmiech

Któż z nas nie marzy o pięknym, zdrowym uśmiechu? Jednak abyśmy mogli pochwalić się pięknymi, białymi zębami, musimy najpierw odpowiednio o nie zadbać. Jest to bardzo istotne, ponieważ prawidłowa profilaktyka jamy ustnej zapewnia nie tyko zadbany wygląd, ale także ma znaczący wpływ na zdrowie naszych zębów.

Podstawowe zasady dbania o zęby  

Jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiednia technika szczotkowania zębów. To właśnie dzięki niej będziemy w stanie usunąć większość zgromadzonego na zębach osadu oraz resztek pożywienia. Specjaliści zazwyczaj polecają dwa rodzaje techniki szczotkowania – wymiatającą oraz okrężną. Aby dobrać prawidłową technikę szczotkowania zębów, warto udać się na konsultację do gabinetu stomatologicznego, gdzie dentysta zademonstruje, w jaki sposób należy poprawnie szczotkować zęby. Oczywiście, właściwy sposób szczotkowania zębów jest bardzo istotny, jednak nie zapominajmy również o wyborze właściwych przyborów do mycia zębów. Dlatego też podczas wizyty warto także poprosić naszego stomatologa o pomoc w dobraniu odpowiedniej szczoteczki oraz pasty.

Podczas codziennego szczotkowania nie skupiaj się wyłącznie na zębach, ale zadbaj także o dokładne oczyszczenie języka, na którym zazwyczaj gromadzą się bakterie będące przyczyną nieświeżego oddechu. Do czyszczenia języka można polecana jest specjalna skrobaczka do języka, dzięki której jesteśmy w stanie usunąć większość bakterii.

Prawidłowe czyszczenie zębów obejmuje również korzystanie z nici dentystycznych, które pozwalają na dokładne wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Nie zapominajmy także o regularnym płukaniu jamy ustnej, co nie tylko pozwoli nam na dłużej zachować uczucie świeżości, ale także ograniczy osadzanie na zębach płytki bakteryjnej.

Nie strońmy także od regularnych przeglądów w gabinecie stomatologicznym.  Systematyczna kontrola stanu naszego uzębienia oraz sprawne usuwanie powstałych ubytków pozwoli nam uniknąć bardziej skomplikowanego i często dość kosztownego leczenia, a nam zapewni zdrowy uśmiech. Dlatego też raz na kilka miesięcy warto poświęcić pół godziny na przegląd swoich zębów.